Almanya KA-101 / 102

KSC Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi olarak;

Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan projelerde profesyonel ekibimizle birlikte sizlerle işbirliği yapmaya hazırız. Yurtdışındaki ortaklarımız ile beraber sizlere en iyi hizmeti sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti sarfediyoruz. Projenin başlangıcından nihai raporun hazırlanmasına kadar bütün faaliyetler şirketimiz tarafından yürütülmektedir. Ayrıca kurumunuz tarafından yazılıp kabul gören projelerininde yürütmesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Size vereceğimiz tüm hizmetler web sayfamızda ayrıntısıyla yayınlanmış olup, aşağıda ki linklerden de inceleyebilirsiniz. Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-101)

Kurs Faaliyetleri genellikle 5 Gün + 2 gün yol,  7 Gün + 2 gün yol,  10 Gün + 2 gün yol olarak (Kurs programının içeriğine göre) düzenlenmektedir. Genellikle uçuşlarımız   Pazar günü yapılıp, Pazartesi günü kurslar başlamaktadır. Dönüşler kurs bitimine göre planlanmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Düsseldorf havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır.  Konaklamaya sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri dahil olup otelde ki restorantta yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Kurs Programı (5 Gün + 2 gün yol)

1. Gün: Almanya'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: Kurs Merkezindej hareketliliğinin gerçekleştirilmesi. (Kurs bitiminden sonra Kültürel Aktiviteler yapılmaktadır.

7. Gün Türkiye'ye Dönüş

Kurs Süresi ( 7 Gün + 2 gün yol / 10 Gün + 2 gün yol) olan Kurslar kurumlarla görüşülüp planlanmaktadır.

Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-102)

Staj Faaliyetleri genellikle 12 Gün + 2 gün yol olarak düzenlenmektedir.Bu nedenle Pazar günü Almanya'ya gidilip Cumartesi günü Ülkeye dönüş yapılmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Düsseldorf havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır. Ancak katılımcı durumu (Kız/Erkek) ve sayısına göre 3 kişilik odalarda olabilmektedir. Konaklamaya sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri dahil olup otelde ki restorantta yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Staj Programı

1. Gün: Almanya'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

7-8. Günler: Kültürel Aktiviteler

9-10-11-12-13. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

14. Gün: Türkiye'ye Dönüş

Otel Bilgileri

 

Restaurant Bilgileri

Otel/Restaurant resimlerini incelemek için Tıklayınız!

Düsseldorf Havaalanı

Düsseldorf Uluslararası Havaalanı bugün için Almanya'nın üçüncü büyük hava kapısıdır. Yirmi yıl önce bu göstergede ikinci sırada yer almasına rağmen, bir takım yargısal ve siyasi kısıtlamalar nedeniyle, daha fazla gelişme durduruldu. Bu sınırlamalara rağmen, bu liman oldukça aktif kullanılıyor. Düsseldorf, yılda on sekiz milyon yolcu alan ve gönderen bir havalimanıdır. Uçakları 50'den fazla ülkede 180 destinasyona uçuran 77 uluslararası havayolu tarafından kullanılmaktadır. Uçuşların ana payı Alman havayolları: Lufthansa, Tuiflay ve Airberlin. Düsseldorf (havaalanı) çok etkileyici bir alan ve saatlerce çalışan üç terminali elinde bulundurmaktadır. İlki hava yolları tarafından kullanılabilir. İkinci terminal özellikle "Air France" şirketinin ihtiyaçları için inşa edildi. Ancak bugün diğer havayolu şirketleri tarafından kullanılıyor. Üçüncü terminal sadece charter uçuşları ile ilgilidir.

Dorsten'e Yakın Şehirler

Dorsten-Essen arası 29 km olup, araçla 33 dakikadır.

Dorsten-Düsseldorf arası 63 km olup, araçla 46 dakikadır.

Dorsten-Köln arası 101 km olup, araçla 1 saat 5 dakikadır.

Dorsten-Amsterdam arası 189 km olup, araçla 2 saat 8 dakikadır.

Dorsten-Rotterdam arası 208 km olup, araçla 2 saat 8 dakikadır.

Dorsten-Brugge arası 275 km olup, araçla 2 saat 42 dakikadır.

Dorsten-Lüksemburg 292 km olup, araçla 3 saat 12 dakikadır.

Seyahat Süresince Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Yurt dışına çıkmadan önce gidilecek Ülke/Şehir ile ilgili araştırma yapınız.

Düzenli kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza almayı unutmayınız.

Kişisel kıyafetlerinizi gidilecek zamana göre ayarlayınız.

Gidilecek ülkedeki Türk Büyükelçiliğinin irtibat bilgilerini mutlaka öğreniniz.

Hırsızlık veya kaybolmaya karşılık pasaportunuzun fotokopisini valizinize koymayı unutmayınız.

Sigara yurt dışında çok pahalı olduğu için valizinize en fazla 10 adet sigara koyunuz. Daha fazla götürmek isterseniz sigara içmeyen arkadaşlarınızdan yardım isteyiniz.

Gezilecek çok fazla yer olduğundan kendinize mutlaka rahat edebileceğiniz bir yürüyüş ayakkabısı alınız.

Pasaportunuzun süresini ve sayfalarını kontrol ediniz.

Yurt dışı konuşma paketlerini inceleyerek size en uygun olanı alınız.

Yanınıza mutlaka bir sırt çantası alınız. Sırt çantaları uçağın içine alınabildiğinden (Dönerken alacağınız hediyelerden dolayı) fazla yük parası ödemek zorunda kalmazsınız.

Yurtiçi uçuşlar için en az 1 saat önce, yurt dışı uçuşlar için en az 2-3 saat önceden havalimanında olunuz.

Pasaport, Nüfus Cüzdanı, Sigorta Poliçesi, Yurt Dışı İzin belgesi vb. evrakları mutlaka yanınıza alınız.

Hırsızlığa karşı dikkatli olunuz.

Ekip liderinin bilgisi olmadan herhangi bir yere gitmeyiniz.

Kaybolmaya karşılık kaldığınız otelin kartını mutlaka yanınızda taşıyınız.

Free Shop’lardaki kuralları dikkatlice okuyarak alışverişinizi yapınız.

Free Shop’tan alacağınız malzemelerin fiyatlarını mutlaka araştırınız.

Almanya'da Yeme-İçme

Bratkartoffeln: Kartoffeln, Almancada “patates” anlamına geliyor ve Almanlar neredeyse her öğünlerinde patates tüketiyorlar. Bratkartoffeln de bu patates içeren yemeklerin en güzeli denebilir. Almanya’da ne yenir endişesini ortadan kaldıran bu lezzet haşlanmış patateslerin ince ince dilimlenip pastırma ve soğanla karıştırılması sonucu yapılıyor.

Bratwurst, Almanya’ya has sosislere genel olarak verilen isim. Domuz etinden yapılan bu sosisler sokak lezzetlerinin bir parçası olduğu gibi bazı kafe ve restoranlarda da satılıyor.

Brezel: Un ve mayadan yapılan beyaz bir simit olan bu lezzet, özellikle Alman birası yanında sıklıkla tüketiliyor. Bazı mekanlarda yanında soğuk et veya peynir dilimleriyle servis edilen bu simit. ,

Flammkuchen: Bu İtalyan pizzası benzeri yemek, Alsace bölgesinden geliyor. Almanya’nın yanı sıra Fransa'da da sevilen bir yiyecek olan Flammkuchen, ince açılmış hamur üzerine sıralanan çeşitli malzemelerle yapılıyor. Doyuruculuğunun yanında tam bir enerji deposu.

Maultaschen: Stuttgart’ın en popüler yöresel yemeği olan Maultaschen, mantı benzeri nefis bir yemek. Alışık olduğumuz mantıya göre içi için çok daha fazla malzeme kullanılıyor ve biraz daha büyük. Maultaschen, ya kaynatılarak ya da kızartılarak hazırlanıyor ayrıca etli ve sebzeli seçenekleri var.

Rote Grütze: Kökleri Danimarka’ya dayanan Rote Grüte, Kuzey Almanya’da ünü hayli yayılmış hafif bir tatlı. Ahududu, çilek ve vişne gibi kırmızı meyveleri kremayla buluşturan bu tatlı mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden biri.. Bazı yerlerde dondurmayla da servis ediliyor.

Rouladen: ince dilimlenmiş et ya da dana eti ile sarılmış pastırma, soğan, hardal ve turşulardan oluşan bir karışım. Vejetaryenler için de çeşitleri bulunan bu yemek, tipik bir Alman yemeği deneyimi sunuyor. Son derece lezzetli ancak o kadar da emek isteyen bir yemek.

Schnitzel: artık bizim sofralarımızın da aranan lezzetleri arasına girdi. Hemen hemen herkesin tadına aşina olduğu bu lezzet, un ve yumurtaya bulanmış dana etinden yapılıyor. Bilinenin aksine Avusturya kökenli bir yemek, ancak Almanya için de simge yiyeceklerden biri kabul ediliyor.

Schweinsbraten: Avusturya ve Çek Cumhuriyeti‘nde de tüketilen bu kavrulmuş domuz yemeği, et sevenler mutlaka denemeli. İsteğinize göre farklı et türlerini de tercih edebilirsiniz ama orijinal tarifi domuz etli olanı.

Spätzle: Ülkede en çok tüketilen yemekler arasında. Almanya’nın nadir etsiz yemeklerinden biri olan bu yumurtalı erişte, genellikle peynir ve soğanla servis ediliyor. Ayrıca et yemeklerinin yanında yan yemek olarak verildiğini de görebilirsiniz.

Kartoffelsalat: Görünümü itibariyle annelerimizin yaptığı patates salatasını andıran Kartoffelsalat, ülkenin sevilen lezzetlerinden biri. Genellikle sosis satan büfelerde yan ürün olarak hazırlanan bu lezzet içerisinde bol mayonez, hardal ve az miktarda yeşillik yer alıyor. Alman restoranlarında et yemeklerinin yanında servis ediliyor.

Currywurst: Almanya’da sokak lezzetlerin temel gıdası olarak bilinen sosisten yapılan pek çok lezzeti görebilmeniz mümkün. Ancak alman usulü sosislerin genellikle domuz etinden yapıldığını belirtelim. Denemeden önce ürün hakkında bilgi almanızda fayda var. Currywurst ise pişirildikten sonra körili bir ketçaba bulanıyor ve son olarak da üzerine toz köri serpiştiriliyor.

Fischbrötchen: Almanya’nın kuzeyinde balık sevilen et çeşitleri arasında… Sık sık balık tüketen Alman halkının sevdiği lezzetlerden bir diğeri de Fischbrötchen… Kuzey denizlerinde tutulan bol yağlı balıkları kızarttıktan ya da fümeledikten sonra hazırladıkları bu lezzetli sandviçler sizler için harika bir öğle yemeği seçeneği olabilir.

Schwarzbrot: Almanya’nın simgesi haline gelmiş dünyaca ünlü Schwarzbrot ekmeği, ülkede mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında. 24 saat pişme süresi olan bu lezzetli ekmekler, arpa unundan hazırlanıyor. İçerisine bol ay çekirdeği ya da isteğe bağlı olarak ceviz de eklenebiliyor. Sabah kahvaltıların vazgeçilmezi Alman ekmeklerini denemenizi tavsiye ederiz.

Schwarzwälder Kirschtorte: Alman pastaları ve kekleri tadı damağınızda kalacak lezzet bombaları olarak gösteriliyor. Ülkeyi seyahatinizde denemeden dönmemeniz gereken tatlılar içerisinde Schwarzwälder Kirschtorte de oldukça meşhur. Almanya’nın kara orman bölgesinin adıyla anılan lezzetli pasta kakaolu kekin arasına kiraz, vişne ve pastacı kreması eklenerek hazırlanıyor.

Uzak Doğu Yemekleri: Ülkede Türk restoranlarının yanı sıra Uzakdoğu mutfağının muhteşem yemeklerini tadabileceğiniz pek çok Çin ve Japon restoranı mevcut. Diğer yandan Vietnam mutfağına ait lezzetleri bulabilmeniz de mümkün. Almanya’nın ünlü semtlerinde Asya fast-food restoranlarına sıklıkla rastlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Leipzige: Alman usulü bir tür türlü olarak tarif edebileceğimiz Leipziger Allerlei, Alman halkının akşam sofralarını süsleyen lezzetler arasında. Yemek; taze bezelye, havuç, kuşkonmaz ve kuzu mantarı gibi malzemelerle hazırlanıyor. İsteğe bağlı olarak taze fasulye veya karnabahar da eklenebiliyor.

Kohl und Pinkel: Almanya’da çoğu yemek de sosis olmazsa olmaz malzemeler arasında. Kohl und Pinkel yemeği ise bir çeşit lahana yemeği olması rağmen tütsülenmiş sosis ile birlikte servis ediliyor. İçerisinde yeşil lahana, yulaf lapası, domuz yağı, soğan ve sosis bulunuyor.

Frikassee: Haşlanmış tavuk eti, bezelye, karnabahar gibi malzemelerle hazırlanan bu lezzetli yemeğin ismi Frikassee… Alman halkının akşam yemeklerinde sıklıkla hazırladığı lezzetler arasında.

Sauerbraten: Alman yahnileri oldukça meşhur yemekler arasında. İçerisinde sığır eti, rendelenmiş soğan, patates, havuç, hardal ve toz şeker gibi malzemelerin yer aldığı Sauerbraten yahnisi, oldukça sağlıklı lezzetlerden biri. İçerisine isteğe bağlı olarak kuru üzüm, karanfil ve yenibahar gibi malzemeler de eklendiğinde tadından yenmiyor.

Kartoffelsuppe: Patates çorbası olarak tarif edebileceğimiz Kartoffelsuppe, oldukça lezzetli ve sağlıklı bir Alman çorbası. Pırasa, maydanoz, et suyu ve krema ile hazırlanan bu başlangıç yemeğini uğradığınız herhangi bir restoranda denemenizi tavsiye ederiz.

Palaçinka: Boşnakların oldukça meşhur yemeklerinden biri olan Palaçinka, Almanya’da da sıklıkla hazırlanan lezzetler arasında. Alman usulü palaçinka; yumurta, un, süt, sıvıyağ ve süt ile hazırlanıyor. Bizdeki krep hamuruna oldukça benziyor. İçi için ise kayısı reçeli kullanılıyor.

Apfelstrudel: Hamuru bizdeki elmalı tart ile hemen hemen aynı lezzet ve kıvamda olan Apfelstrudel, seyahatiniz sırasında küçük bir kahve tatlı molası vermek isterseniz denemenizi tavsiye edeceğimiz lezzetler arasında. İçerisine meyve şekerlemesi, dövülmüş fındık veya badem, damla çikolata gibi malzemelerde eklenince tadından yenmiyor.

Kültür Gezileri

 

Ekstra Kültür Gezileri

Ekstra Amsterdam (Hollanda) Kültür & Alışveriş turu .:  45 Euro (Kişi Başı) / Yemekli .: 60 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Brugge (Brüksel) Kültür & Alışveriş turu .:  60 Euro (Kişi Başı) / Yemekli .: 75 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Lüksemburg Kültür & Alışveriş turu .:  60 Euro (Kişi Başı) / Yemekli .: 75 Euro (Kişi Başı)

Lütfen Full Paket Organizasyonlarımızı İnceleyiniz!

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-101)

Kurs Tarihleri - 2020 / Kuşadası

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-102)

Prag/Çek Cumhuriyeti (KA-101-102)

Kurs Tarihleri - 2020 / Prag

Almanya (KA-101-102)

Milano/İtalya (KA-101-102)

Barselona/İspanya (KA-101)

Portekiz (KA-101-102)

Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur. (John Ruskin)