Barselona / İspanya

KSC Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi olarak;

Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan projelerde profesyonel ekibimizle birlikte sizlerle işbirliği yapmaya hazırız. Yurtdışındaki ortaklarımız ile beraber sizlere en iyi hizmeti sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti sarfediyoruz. Projenin başlangıcından nihai raporun hazırlanmasına kadar bütün faaliyetler şirketimiz tarafından yürütülmektedir. Ayrıca kurumunuz tarafından yazılıp kabul gören projelerininde yürütmesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Size vereceğimiz tüm hizmetler web sayfamızda ayrıntısıyla yayınlanmış olup, aşağıda ki linklerden de inceleyebilirsiniz. Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-101)

Kurs Faaliyetleri genellikle 5 Gün + 2 gün yol,  7 Gün + 2 gün yol,  10 Gün + 2 gün yol olarak (Kurs programının içeriğine göre) düzenlenmektedir. Genellikle uçuşlarımız   Pazar günü yapılıp, Pazartesi günü kurslar başlamaktadır. Dönüşler kurs bitimine göre planlanmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Barselona havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır.  Konaklamaya sabah kahvaltısı dahil olup, öğlen ve akşam yemekleri anlaşmalı olduğumuz Türk restorantlarında yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Kurs Programı (5 Gün + 2 gün yol)

1. Gün: Barselona'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: Kurs Merkezinde hareketliliğinin gerçekleştirilmesi. (Kurs bitiminden sonra Kültürel Aktiviteler yapılmaktadır)

7. Gün Türkiye'ye Dönüş

Kurs Süresi ( 7 Gün + 2 gün yol / 10 Gün + 2 gün yol) olan Kurslar kurumlarla görüşülüp planlanmaktadır.

Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-102)

Staj Faaliyetleri genellikle 12 Gün + 2 gün yol olarak düzenlenmektedir.Bu nedenle Pazar günü Barselona'ya gidilip Cumartesi günü Ülkeye dönüş yapılmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Barselona havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır. Ancak katılımcı durumu (Kız/Erkek) ve sayısına göre 3 kişilik odalarda olabilmektedir. Konaklamaya sabah kahvaltısı dahil olup, öğlen ve akşam yemekleri anlaşmalı olduğumuz Türk restorantlarında yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Staj Programı

1. Gün: Barselona'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

7-8. Günler: Kültürel Aktiviteler

9-10-11-12-13. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

14. Gün: Türkiye'ye Dönüş

Otel Bilgileri

Universitat Metro İstasyonu'na 200 metre mesafede yer alan .....................................................*** veya .....................................................*** ücretsiz Wi-Fi erişimi ve düz ekran uydu TV içeren şık ve klimalı odalar sunmaktadır. Plaza Catalunya ve Las Ramblas 7 dakikalık yürüme mesafesindedir. Konaklamaya sabah kahvaltısı dahil olup, öğlen ve akşam yemekleri dışarıda yenecektir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. 

Restaurant Bilgileri

Türk gelenek ve göreneklerimize uygun olarak hazırlanmış yemekleri yiyebilirsiniz.

Barselona Havaalanı

Merkeze 12 km. uzaklıktaki El Prat Havaalanı (BCN, Barselona havaalanı olarak de geçer) şehrin en büyük havaalanıdır. Resmi havayolları ve Türkiye'den kalkan THY, Pegasus ile düşük maliyetli havayollarından easy jet ve Jet 2 bu havaalanını kullanıyor.

Barselona Şehir İçi Ulaşım

Şehirdeki en önemli ulaşım aracı metrodur. Resimde görüldüğü gibi 5 hat vardır. Gideceğiniz yeri önceden belirleyip, metroda ki hat renklerini takip ederek istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. İşaretli bölge ............... otelinin ve kurs merkezinin olduğu bölgedir. Yürüyerek bir çok yere ulaşabilirsiniz. Şehir içi ulaşım için T-10 bileti almalısınız. Bilet, herhangi bir gün kısıtlaması olmadan 10 kez toplu taşıma aracına binmenize imkân veriyor. Ayrıca ilk kullanımdan sonra belirli bir süre daha geçerliliğini (bu süre bölgeye göre 75-150 dakika arası) koruyor. Özellikle aktarmalarda bu sizin için çok önemli. Yalnız metrodan çıkış yapıp bu süre içinde metroya yeniden binmek isterseniz süre geçerli olmuyor. Ancak metrodan çıktığınızda herhangi bir otobüse binebiliyorsunuz.  T-10 kartının en önemli özelliklerinden birisi de sadece tek bir kişinin kullanımı için düzenlenmemiş olmaması. Yani, birden fazla kişi de aynı kartı kullanarak seyahat edebiliyor. Ayrıca T-10 kartları havaalanına giden trenlerde de kullanılabiliyor. Tek kullanıma göre yaklaşık %50 indirim sağlıyor. Otelin konumundan dolayı bu karta ihtiyaç duymayacaksınız. Biletinizi yolculuğunuzun başında makinelerden onaylatmanız gerekiyor. Her aktarma için yeni onay gerekli. Biletinizi mutlaka yolculuk sonuna kadar saklayın. Onaylanmış biletiniz olmadan yolculuk herhangi bir kontrol anında size 50€ civarında bir ceza olarak size geri dönebilir. Uzak olan kısımlar için diğer bir ulaşım aracı da hop on & hop off adındaki üstü açık turistik otobüslerdir.

Seyahat Süresince Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Yurt dışına çıkmadan önce gidilecek Ülke/Şehir ile ilgili araştırma yapınız.

Düzenli kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza almayı unutmayınız.

Kişisel kıyafetlerinizi gidilecek zamana göre ayarlayınız.

Gidilecek ülkedeki Türk Büyükelçiliğinin irtibat bilgilerini mutlaka öğreniniz.

Hırsızlık veya kaybolmaya karşılık pasaportunuzun fotokopisini valizinize koymayı unutmayınız.

Sigara yurt dışında çok pahalı olduğu için valizinize en fazla 10 adet sigara koyunuz. Daha fazla götürmek isterseniz sigara içmeyen arkadaşlarınızdan yardım isteyiniz.

Gezilecek çok fazla yer olduğundan kendinize mutlaka rahat edebileceğiniz bir yürüyüş ayakkabısı alınız.

Pasaportunuzun süresini ve sayfalarını kontrol ediniz.

Yurt dışı konuşma paketlerini inceleyerek size en uygun olanı alınız.

Yanınıza mutlaka bir sırt çantası alınız. Sırt çantaları uçağın içine alınabildiğinden (Dönerken alacağınız hediyelerden dolayı) fazla yük parası ödemek zorunda kalmazsınız.

Yurtiçi uçuşlar için en az 1 saat önce, yurt dışı uçuşlar için en az 2-3 saat önceden havalimanında olunuz.

Pasaport, Nüfus Cüzdanı, Sigorta Poliçesi, Yurt Dışı İzin belgesi vb. evrakları mutlaka yanınıza alınız.

Hırsızlığa karşı dikkatli olunuz.

Ekip liderinin bilgisi olmadan herhangi bir yere gitmeyiniz.

Kaybolmaya karşılık kaldığınız otelin kartını mutlaka yanınızda taşıyınız.

Free Shop’lardaki kuralları dikkatlice okuyarak alışverişinizi yapınız.

Free Shop’tan alacağınız malzemelerin fiyatlarını mutlaka araştırınız.

Barselona'da Yeme-İçme

Dünyanın her mutfağına ait lezzetleri Barselona’da bulabilirsiniz. Fakat İspanyol ve Katalan mutfağına ait lezzetleri tatmanız gezinizi daha anlamlı hale getirecektir. Katalanların İspanya’nın en önemli lezzetlerini ürettikleri ve sundukları düşünülmektedir. Coğrafi çeşitliliği nedeniyle Katalan mutfağı hem farklı mutfak ve kültürlerden etkilenmiş hem de malzeme olarak kullandığı ürünler de çeşitlidir. Et, deniz ürünleri, balık, tavuk, meyve ve farklı yemişler Katalan mutfağında sıkça kullanılmaktadır. Barselona’da çeşme suyu içecek olarak pek fazla kullanılmamaktadır. Onun yerine aqua water denilen su tercih edilmektedir. Birçok markanın farklı boyutlardaki şişelerde sunduğu içme suyu çeşitlerini her markette, büfede bulabilirsiniz. Ortalama fiyatı 1.5 litre için 0.60 Euro’dur. Kahve Barselona’da çok fazla tercih edilen bir içecektir. Genellikle sert ve sade servis edilen kahveyi arzunuza göre değiştirebilirsiniz. Cafe amb llet ya da cafe con leche adı verilen kahvelerin içerisinde %50 kahve, %50 sıcak süt bulunmaktadır. Cafe solo espressodur ve cafe tallat ya da cafe cortado ise sütle hazırlanan espresso çeşididir. Yurt dışı gezilerinde yeme & içme konusunda sıkıntı yaşayanlardansanız Barselona’daki Türk restoranlarında karnınızı doyurabilirsiniz. Bu konuda rehberimiz size yardımcı olacaktır.

Kültür Gezileri

Sagrada Familia Bazilikası, Barselona’nın en ünlü ve önemli simge yapısıdır. Şehre birçok ölümsüz eseri ile hayat veren ünlü Katalan Mimar Antoni Gaudi’nin en büyük eseri olan bazilika Barselona’ya gittiğinizde ilk görmeniz gereken yerlerden.

La Rambla Caddesi, Barselona’nın en önemli ve turistik caddelerinden biridir. Barselona’nın Eski Şehir bölgesinden geçerekPlaca de Catalunya Meydanı’nı limana bağlayan bu yol; sıra sıra kafeleri, restoranları, hediyelik eşya dükkanları, çiçekleri ve kitapçıları ile şehrin tam kalbindedir.

La Rambla Caddesi’nin sonunda yer alan Port Vell, şehrin ünlü limanıdır. Denizcilik Müzesi, Barselona Akvaryumu, Katalonya Tarih Müzesi ve IMAX sineması da dâhil olmak üzere birçok önemli turistik yer bu limanda yer alıyor.

La Rambla Caddesi üzerinde yer alan Mercat de la Boqueria şehrin dünyaca ünlü kapalı pazarı. Mimari ya da tarihsel bir önemi olmasa da pazarda satılan birbirinden güzel tropik meyve ve sebzeler, lezzetli çikolatalar pazarın dünyaca ünlü olmasındaki en büyük etken sanırım. La Rambla’yı gezerken pazara uğrayıp ufak tefek bir şeyler almaya özen gösterin.

Ekstra Kültür Gezileri

 

Lütfen Full Paket Organizasyonlarımızı İnceleyiniz!

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-101)

Kurs Tarihleri - 2020 / Kuşadası

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-102)

Prag/Çek Cumhuriyeti (KA-101-102)

Kurs Tarihleri - 2020 / Prag

Almanya (KA-101-102)

Milano/İtalya (KA-101-102)

Barselona/İspanya (KA-101)

Portekiz (KA-101-102)

Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur. (John Ruskin)