Braga / Portekiz

KSC Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi olarak;

Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan projelerde profesyonel ekibimizle birlikte sizlerle işbirliği yapmaya hazırız. Yurtdışındaki ortaklarımız ile beraber sizlere en iyi hizmeti sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti sarfediyoruz. Projenin başlangıcından nihai raporun hazırlanmasına kadar bütün faaliyetler şirketimiz tarafından yürütülmektedir. Ayrıca kurumunuz tarafından yazılıp kabul gören projelerininde yürütmesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Size vereceğimiz tüm hizmetler web sayfamızda ayrıntısıyla yayınlanmış olup, aşağıda ki linklerden de inceleyebilirsiniz. Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-101)

Kurs Faaliyetleri genellikle 5 Gün + 2 gün yol,  7 Gün + 2 gün yol,  10 Gün + 2 gün yol olarak (Kurs programının içeriğine göre) düzenlenmektedir. Genellikle uçuşlarımız   Pazar günü yapılıp, Pazartesi günü kurslar başlamaktadır. Dönüşler kurs bitimine göre planlanmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Porto havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır.  Konaklamaya sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri dahil olup otelde ki restorantta yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Kurs Programı (5 Gün + 2 gün yol)

1. Gün: Braga'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: Kurs Merkezindej hareketliliğinin gerçekleştirilmesi. (Kurs bitiminden sonra Kültürel Aktiviteler yapılmaktadır.

7. Gün Türkiye'ye Dönüş

Kurs Süresi ( 7 Gün + 2 gün yol / 10 Gün + 2 gün yol) olan Kurslar kurumlarla görüşülüp planlanmaktadır.

Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-102)

Staj Faaliyetleri genellikle 12 Gün + 2 gün yol olarak düzenlenmektedir.Bu nedenle Pazar günü Portekiz'e gidilip Cumartesi günü Ülkeye dönüş yapılmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Porto havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır. Ancak katılımcı durumu (Kız/Erkek) ve sayısına göre 3 kişilik odalarda olabilmektedir. Konaklamaya sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri dahil olup otelde ki restorantta yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Staj Programı

1. Gün: Braga'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

7-8. Günler: Kültürel Aktiviteler

9-10-11-12-13. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

14. Gün: Türkiye'ye Dönüş

Otel Bilgileri

Basic Braga By Axis

Restaurant Bilgileri

Agostinho Na Estaçao

Türk gelenek ve göreneklerimize uygun olarak hazırlanmış yemekleri yiyebilirsiniz.

Porto Havaalanı

Porto Havaalanı (OPO) Francisco Sá Carneiro Airport ismiyle anılıyor. Türkiye’den Porto’ya her gün ortalama 4 saat 45 dakika süren direkt uçak seferleri düzenleniyor. Porto Havaalanı, şehir merkezinin 11 km kadar kuzeybatısında yer alıyor. Portekiz'in en büyük ve işlek üçüncü havaalanı olan Porto Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok seçenek var. Porto havaalanı Braga arası 55 km olup, ortalama 40 dk sürmektedir.

Porto Havalimanı’ndan Braga Şehir Merkezine Ulaşım

Porto’nun merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Porto Havalimanı, Braga şehrine en yakın havalimanlarından biri ve kente ulaşım için genellikle bu havalimanı tercih ediliyor. Porto Havalimanı’ndan Braga’ya zorlanmadan gelmek için şehirde değerlendirebileceğiniz araçlar arasında ise otobüs ve trenler aktarmalı olarak, taksiler ve kiralık araçlarsa doğrudan ulaşım fırsatı sunuyor. Havalimanından toplu taşıma araçlarıyla Braga’ya kadar ulaştıktan sonra Braga kent merkezinden gitmek istediğiniz yere kadar taksileri kullanma şansınız da var.

Seyahat Süresince Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Yurt dışına çıkmadan önce gidilecek Ülke/Şehir ile ilgili araştırma yapınız.

Düzenli kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza almayı unutmayınız.

Kişisel kıyafetlerinizi gidilecek zamana göre ayarlayınız.

Gidilecek ülkedeki Türk Büyükelçiliğinin irtibat bilgilerini mutlaka öğreniniz.

Hırsızlık veya kaybolmaya karşılık pasaportunuzun fotokopisini valizinize koymayı unutmayınız.

Sigara yurt dışında çok pahalı olduğu için valizinize en fazla 10 adet sigara koyunuz. Daha fazla götürmek isterseniz sigara içmeyen arkadaşlarınızdan yardım isteyiniz.

Gezilecek çok fazla yer olduğundan kendinize mutlaka rahat edebileceğiniz bir yürüyüş ayakkabısı alınız.

Pasaportunuzun süresini ve sayfalarını kontrol ediniz.

Yurt dışı konuşma paketlerini inceleyerek size en uygun olanı alınız.

Yanınıza mutlaka bir sırt çantası alınız. Sırt çantaları uçağın içine alınabildiğinden (Dönerken alacağınız hediyelerden dolayı) fazla yük parası ödemek zorunda kalmazsınız.

Yurtiçi uçuşlar için en az 1 saat önce, yurt dışı uçuşlar için en az 2-3 saat önceden havalimanında olunuz.

Pasaport, Nüfus Cüzdanı, Sigorta Poliçesi, Yurt Dışı İzin belgesi vb. evrakları mutlaka yanınıza alınız.

Hırsızlığa karşı dikkatli olunuz.

Ekip liderinin bilgisi olmadan herhangi bir yere gitmeyiniz.

Kaybolmaya karşılık kaldığınız otelin kartını mutlaka yanınızda taşıyınız.

Free Shop’lardaki kuralları dikkatlice okuyarak alışverişinizi yapınız.

Free Shop’tan alacağınız malzemelerin fiyatlarını mutlaka araştırınız.

Porto'da Yeme-İçme

Francesinha: Portekiz mutfağının en meşhur yemeklerinden biri de Francesinha. Kelime anlamı itibariyle “küçük Fransız kız” anlamına geliyor. Nasıl bir şey derseniz orijinali domuz eti, kaşar ve yumurtanın birleşimden oluşan tost, patates kızartması ile servis ediliyor. Dana eti ile yapılanları da var. Porto’daki Cafe Santiago, Francesinha’yı tatmanız için önerilen yerlerden biri.

Bacalhau: Portekiz’in en meşhur deniz ürünü Bacalhau. Menülerde ingilizcesi codfish olarak geçiyor.Morina balığı diye de biliniyor. Balığın içli köfteye benzer türü ile yapılanını da her yerde görmeniz mümkün. Balık köftesini Porto şarabı ile menü şeklinde sunan Porto’da Clerigos Kulesi’nin hemen yakınındaki Pastel de Bacalhau’da denemelisiniz.

Sardinhas: Patates, salata ile servis edilen bence çok lezzetli olmayan sardalya balığı yine Porto’da yiyebileceğiniz lezzetlerden.

Pastel de Nata: Portekiz’in meşhur tatlısı Nata. İçi muhallebimsi, dışı milföy olan bu tatlı Portekiz’de kahvaltı da kahvenin en güzel eşlikçisi. Üzerine tarçın ya da pudra şekeri dökülerek de yeniyor. Marketlerde, benzinlikte kısacası her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Bolo Rei: Kral tacına benzediğinden kral Kek ismini alan bu tatlı özellikle Noel zamanı oldukça sık tüketiliyor.

Galao: Portekiz’e özgü bir kahve olan Galao, latteye oldukça benziyor. Sütlü ve şekerli servis edilen bu kahveyi tüm kafe ve pastanelerde bulabilirsiniz.

Porto Şarabı: Porto’da ne içilir? derseniz dünyaca ünlü Porto şarapları içilmeden Porto’dan dönülmemeli. Bu kadar iyi şarapların da fiyatlarını ucuz oluşu daha da sevindirici. Neredeyse 1 şişe su ile aynı fiyata bir kadeh Porto şarabı içebiliyorsunuz. Porto şarabı oldukça tatlı. Gaia tarafında Calem, Sandeman, Ferreira, Taylor’s şarap tadımı yapabileceğiniz yerler. En keyiflisi kapı önündeki şezlongları ile Duoro ve Porto manzarası ile Sandeman. 

Super Bock: Şarap sevmeyenler için Portekiz’in meşhur yerel birası Super Bocku deneyebilirsiniz.

Kültür Gezileri

Portekiz'in en güzel kentlerinden biri olarak anılan Braga, ülkenin kuzeyinde yer alıyor. Şehirde yaklaşık 200 bin kişilik bir nüfus yaşasa da yaz aylarında tatil için gelenlerle bu sayı biraz daha artıyor. 2012'de Avrupa Gençlik Başkenti unvanına hak kazanan kent gezip görülecek çok sayıda harika yere sahip. Braga, iki bin yıldan fazla bir tarihe sahip olan Portekiz'in antik kentlerinden biridir. Bu kasabanın gururla taşıdığı gayri resmi isim "Başpiskoposların şehri" dir, çünkü kendi bölgesinde eşsiz mimarisi olan çok sayıda eşsiz tapınak, kilise, müze ve manastır vardır. Tarihi boyunca, şehir “sahipleri” defalarca değişti. Bunlar arasında Keltler, Romalılar, Moors ve hatta Gotlar vardı. Bu, rahat sokakların ve evlerin görünümünü etkileyemedi.

Tibanish Monastery: Tibanish manastırı, hem modern binalara (20. yüzyılın başında yaratılmıştır) hem de daha eski binalara eşzamanlı olarak atfedilebilir, çünkü yeni vakfın temeli, daha önce tahrip edilmiş kilisenin adıyla anonim alanda yapıldı. Restorasyon çalışmaları tekrar tekrar yapıldı ve bu anıtsal yapının iç ve dış görünüşü değiştirildi. Bugün, kısmen restore edilmiş ve yenilenmiş Tibanish manastırı, Cypress de Cruz'un ünlü heykellerine hayran kalacak, yemekhaneyi ziyaret edebilecek ve manastırın bulunduğu arazide dolaşabilecek konukları beklemektedir.

The Garden of Santa Barbara: Bu kadar tanıdık ve güzel bir isme sahip olan bahçeler, yüzlerce kez duymak yerine bir kez görmek gerçekten daha iyi bir şeydir. Onları 20. yüzyılın ortalarında yaratan José Cardoso da Silva'nın görünümü borçludur. “Yaşayan” figürler, çeşitli renklerdeki çeşitli renkler ve aromalar, sıradışı bitkiler ve sıradışı çiçek yatakları…

Peneda-Gerês National Park: Pitoresk ve keyifli yürüyüşler Pineda Gerês parkı, Braga yakınlarındadır. Parkın alanı sadece şaşırtıcı doğa, yeşillik ve burada yaşayan çeşitli hayvanlar değil. Yıllar önce, bu topraklarda yerliler yaşadılar, bu nedenle, yollar boyunca seyahat edip park kompleksini keşfederken, zaman zaman ilginç mimari anıtlara, yıkılmış köylere, küçük kalelere ve çok daha fazlasına rastlayabilirsiniz.

Torri di Menagen: On birinci yüzyılda, Braga kalesi inşa edildi. Bu büyük, güzel ve görkemli yapının topraklarında, ordu güçlü ve yüksek duvarların arkasına yerleştirildi ve yerel halk da orada yaşadı. Çevre boyunca gözetleme kuleleri vardı. Bunlardan biri - Torri di Menagen kulesi - bütün olarak kalan ve günümüze kadar kalan küçük şey. Ziyaretçiler otuz metre yüksekliğe tırmanabilir ve şehir manzarasının keyfini çıkarabilir.

Church of Santa Cruz: Santa Cruz kilisesinin çarpıcı güzelliği, yaratılışında çok ilginç bir tarihe sahiptir. Tapınağın inşaatı XVII. Yüzyılda başladı ve inşaat yüz yıldan fazla bir süredir yapıldı! Bu yavaşlık nedeniyle, bir süre sonra, kilise henüz çökmedi, ancak çökmeye başladı.Restorasyonu inşaat çalışmaları ile paralel olarak gerçekleşmiştir. Hiç kuşkusuz avantajı, tüm çalışmaların sonucunun bir tür mimari sanat şaheseri olan muhteşem bir bina haline gelmesidir.

Biscainhos Palace: 16. yüzyılda inşa edilen Biscainhos Sarayı, gerçek estetik zevk getirecek olan Braga'nın cazibe merkezlerinden bir diğeridir. Bina Barok tarzında yapılmış, arazisinde güzel, bakımlı bir bahçe, birçok heykel ve antik çeşmeler var. Binanın defalarca yıkılıp, restore edilmesine rağmen, güzelliğini günümüze kadar mükemmel bir şekilde korumuştur.

Museu D. Diogo de Sousa - Museum of Archeology: Müze misafirleri, orta çağlardan ve hatta Paleolitik dönemden kalma sayısız ve ilginç sergiler sunar.Müze, şehrin ve sakinlerinin yararına büyük ve önemli bir çalışma yapan Başpiskopos Diego de Souza'nın çabaları sayesinde ortaya çıktı. Katedralin yeniden inşası, hastaneler kuruldu, yeni meydanlar, parklar ve daha pek çok şey yapıldı.Bölgesel arkeoloji müzesi, ziyaretçilerin Braga'nın hayatı, kültürü ve tarihi hakkında çok şey görebileceği ve öğrenebileceği sergi ve gezi turlarına sürekli olarak ev sahipliği yapıyor.

Ekstra Kültür Gezileri

Lizbon ( 440 km ) , Aveiro (200 km ) , Guimaraes ve Viana do Castelo gezileri düzenlenmektedir.

Lizbon Gezisi

​Sabah 5:00 da Braga'dan kalkan şehirler arası otobüsümüzle başlayan Lizbon'a yolculuk yaklaşık 5 saat sürmekte ve ilk durağımız Belem Bölgesi olmaktadır. Bu bölgede sırasıyla; Pasteis de Belem ====> Jerónimos Manastırı ====> Kaşifler Anıtı ====> Belem Kulesi gezilmektedir. Öğlen arası ve yemek için 12:30 civarlarında Lizbon çarşısına gidilmektedir. Yaklaşık 14:00 civarında merkez gezisine başlanılmaktadır. Burada sırasıyla: Elevador de Santa Justa ====> São Pedro de Alcãntara Taraçası'ndan Lizbon manzarası ====> Rossio Meydanı ====> Augusta Caddesi ====> Ticaret Meydanı '' Pradaça do Comercio '' ====>  dönüş yolunda ise Fatıma ziyaret edilir ve akşam yemeği için bir Restorantta durduktan sonra Braga'ya dönüş başlar.

Aveiro Gezisi

​Braga'ya yaklaşık 2 saatlik mesafedeki bu şehirde ilk durağımız Rossio Bahçesi olmaktadır. Ardından sırasıyla ====> Balık Marketi ====> Bot Turu ====> Aveiro Katedrali ve okyanusa gidilmektedir.

Guimaraes Gezisi

​Braga'ya yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunan bu küçük şehirde ilk durağımız Guimaraes Kalesi oluyor.  Potekiz'in ilk kralı Kral  I.Alfonso 'nun da doğduğu yer olan kaleden sonra ki gezeceğimiz yer ise  kaleye çok yakın olan Dükler Sarayı'dır. İçerisi müze olan sarayı gördükten sonra tarihi Guimaraes sokaklarından şehrin surları içerisine yani şehrin merkezine doğru kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Her tarafı tarih kokan şehir merkezinde kısa bir kahve molası verip bu minik şehri bir de surların dışarısından görmek için bu seferde surlardan dışarıya çıkarak şehrin etrafında küçük bir tur atıyoruz. Ardından zamanımız kaldığını fark edersek Guimaraes'i birde yukarıdan görmek için Penha Klisesi'nin bulunduğu dağ yamaçlarına araçla kısa bir yolculuk yapıyoruz. Ve ardından bu küçük şehri geride bırakıp Braga'ya geri dönüyoruz.

Viana de Castelo Gezisi

Braga'ya 1 saatlik mesafedeki bu şehirde ilk durağıımız Santa Lucia Kilisesi'dir. Dünyanın en güzel manzaralarından birisine sahip olan bu kiliseyi ziyaret ettikten sonra şehir içinde bulunan ve aynı zamanda alışveriş merkezi de olan tren istasyonuna gidiliyor. Ardından bu tarihi şehir içinde küçük bir tur atıyoruz ve Gil Eanes olarak bilinen Gemiyi ziyaret ediyoruz. Tarihte biçok amaçla kullanılan bu gemi şu anda hastane olarak kullanılamaktadır. Tüm bu gezilen yerlerin ardından grupla birikte okyanusa gidilmektedir.

Lütfen Full Paket Organizasyonlarımızı İnceleyiniz!

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-101)

Kurs Tarihleri - 2020 / Kuşadası

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-102)

Prag/Çek Cumhuriyeti (KA-101-102)

Kurs Tarihleri - 2020 / Prag

Almanya (KA-101-102)

Milano/İtalya (KA-101-102)

Barselona/İspanya (KA-101)

Portekiz (KA-101-102)

Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur. (John Ruskin)