Kuşadasında Öğrenci Stajı

KSC Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi olarak;

Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan “Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA-102)” projelerinde profesyonel ekibimizle birlikte Avrupa Birliği üye ülkelerindeki kurumlarla işbirliği yapmaya hazırız. Kuşadası’nda bulunan aşağıda isimleri yazılı işletme/kurumlarla birlikte her türlü staj hareketliliğini gerçekleştirebilecek imkan ve kabiliyete sahibiz. Talep ettiğiniz takdirde işletme/kurum’a  ait PIF’i (Partner Information Form) mail adresinize gönderiyoruz. Şirket merkezimiz Kuşadasında olup, Türkiyedeki birçok meslek lisesi ve işletmelerle irtibat halindeyiz. İşletmelerin seçiminde “Ekonomik Faktörler, Doğal Faktörler, Sosyal Faktörler, Psikolojik Fizyolojik ve Politik Faktörler” dikkate alınarak belirlenmiştir.Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmek için Tıklayınız!

Kuşadası Türkiye'nin Aydın iline bağlı bir ilçedir. Ege Denizi kıyısında kurulu ilçe, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerindendir. Kuzey’de Selçuk ve Pamucak'a bitişik olan ve Güney'inde Dilek Yarımadası milli parkının bulunduğu ilçe, İzmir, Efes, Meryem Ana Evi, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris ve Bodrum gibi turistik merkezlerin odak noktasındadır.

Kuşadası'nda misafirlerine sadece konaklama ve lojistik hizmeti sunmakla kalmayıp aynı zamanda Türk misafirperverliği ile geleneksel Türk yemeği ziyafeti ve heyecan verici Türk gecesi animasyon programları ile rahat ve güvenli bir ortam sunan çok sayıda elit otel ve restaurant bulunmaktadır. Diğer bir deyişle, konaklama, lojistik, ulaşım, yemek ve eğlence konularında saygın bir seviyededir.  Bu sebeple, AB Ülkelerinde ki Meslek Lisesi öğrencilerini Türkiye’ye Erasmus + kapsamında staj yapmak üzere aşağıda yazılı alanlarda Türkiye’ye davet ediyoruz.

Kuşadası Mesleki Alanlar;

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri,

Konaklama ve Seyahat,

Eğlence Hizmetleri

Staj Programımız Hakkında; 

Öğrencilerin Hareketliliği

Mesleki eğitim öğrencileri (meslek lisesi öğrencileri ve çıraklar) ve/veya bunlardan yeni mezun olanlar (mezuniyetlerinden itibaren 12 ay içinde) Program ülkelerindeki mesleki eğitim veren kurumların veya işletmelerin ev sahipliğinde aşağıdaki iki faaliyetten birini gerçekleştirebilirler.

Kısa süreli staj hareketliliği (2 haftadan (10 iş günü) 3 aya kadar)

Uzun süreli staj hareketliliği – Erasmus Pro (3 aydan 12 aya kadar)

Öğrenicilerin hareketliliği; bir işletmede veya ilgili bir kuruluşun ev sahipliğinde işe yerleşme şeklinde veya mesleki eğitim kurumunun ev sahipliğinde ağırlıklı olarak işe yerleşme şeklinde olmaktadır.

Kısa süreli staj hareketliliği Programı (Örnek olarak düzenlenmiştir)

1. Gün: Kuşadası/Aydın’a  varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

7-8. Günler: Kültürel Aktiviteler

9-10-11-12-13. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

14. Gün: Dönüş

Uzun süreli staj hareketliliği (Erasmus Pro)ve Kısa süreli staj hareketliliği (2 haftadan 3 aya kadar): Staj programı kurumlarla "Ön Hazırlık Ziyaretinde" birlikte hazırlanmaktadır.

Hibe Almaya Hak Kazanan Projelerinin Yürütülmesi

Projeniz hibe almaya hak kazandıktan sonra stajın yapılacağı tarih konusunda mutabakata varıyoruz. Sizlerden uçak biletlerinizi almanızı istiyoruz. Uçak bileti alma konusunda bizden bir talebiniz olursa anlaşmalı olduğumuz THY acentelerinden uçak biletlerinizi alıyoruz. Türkiye’de uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal de kullanılmaktadır. Rehberimiz sizi Adnan Menderes Havaalanında karşıladıktan sonra otobüsle Kuşadası’na getiriyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğinden sonra dinlenmeye çekiliyoruz. Ertesi gün staj hareketliliğimiz başlıyor.

Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır. Ancak katılımcı durumu (Kız/Erkek) ve sayısına göre 3 kişilik odalarda olabilmektedir. Konaklamaya sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri dahil olup otelde ki restaurantta yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti  şirketimiz tarafından sağlanmaktadır. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Staj Yapılacak İşletme & Kurumlar

Mezgit Restaurant (Kuşadası/Aydın)

Kuşadası'nın markalaşmış lezzet duraklarından biri olan Mezgit Restaurant, sahildeki güzel konumu, deneyimli ve güleryüzlü kadrosu, her zaman taze deniz ürünleri ve muhteşem mezeleri ile Kuşadası'nın en çok tercih edilen lezzet durağı haline gelmiştir. Şükrü Çalışkan'ın 40 yıllık restorancılık deneyimiyle işlettiği restoranımız, misafirlerine sıcak bir aile ortamında keyifli ve lezzetli bir akşam yaşatma misyonuyla, 2005 yılından beri faaliyet vermektedir. Taze deniz ürünlerini, mevsiminin en güzel Ege mezelerini, çıtır kalamarı, ahtapot tandırı masanıza kurmanın ve en koyu muhabbetlere, en güzel aşklara ev sahipliği yapmanın keyfini yaşıyoruz. Unutulmaz lezzetleriyle mest eden, kaliteli servisiyle gülümseten, nezih atmosferiyle huzur veren restoranımızda 12. senemizi geride bıraktık. Bu dopdolu yıllar içerisinde sıcakkanlı dostluklara, en mutlu anılara, ilk buluşmalara, hayat birleştiren evlilik tekliflerine, hüzne, mutluluğa, aşka, sohbete; kısacası hayata ev sahipliği yaptık. Kuşadası ve Ege insanında önemli bir yer edindikten sonra, kalitemizi muhafaza etme ve her gün üzerine ekleme misyonuyla hizmet veriyoruz.

Kuşadası, Bodrum, Marmaris'te Bulunan Meslek Liselerimiz

Türkiye'deki Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksek Okulları kendilerini kanıtlamış ve tüm dünyada başarılı olmuştur. Hizmet sektörünün ticaret, turizm ve iletişim alanlarında ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla öğrencilere, çağın gereklerine uygun eğitim-öğretim hizmetleri vermektedirler. Meslek liselerimizin bünyesinde bulunan uygulama otelleri ile hem öğrencilerine hemde ülkemizi ziyarete gelen turistlerede hizmet vermektedirler.

İstanbul Meslek Liselerimiz

Okulumuzda İleri düzey Robotik Kodlama ve Teknoloji Atölyeleri bulunmaktadır. Bilişim Teknolojileri ile Elektrik-Elektronik öğretmenlerimiz ileri düzey robotik kodlama eğitici eğitimlerini tamamlamışlardır. Öğretmenlerimiz bir yıl boyunca toplam 280 öğrenciye Arduino ile Robotik Kodlama eğitimi vermişlerdir. Kurumumuz son 5 yılda 2 Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Hareketlilik projesi ve 1 İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı ) projesini başarılı bir şekilde yürütmüştür. Kurumumuz İstanbulda faaliyet gösteren "ROBOTZADE, BOSPHORUS SOFTWARE, ÖZGÜVEN BİLİŞİM" firmaları ile sürekli işbirliği içerisinde çalışmaktadır. Yurtdışından kurumumuza gelecek öğrencileri de anlaşmalı olduğumuz işletmelerde staj hareketliliğini gerçekleştireceğiz.

İstanbul Mesleki Alanlar;

Bilişim Teknolojileri

Elektrik-Elektronik Teknolojileri

Kimya Teknolojileri

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Güzellik Saç Bakım Hizmetleri

İstanbul ve İstanbul Havaalanı hakkında bilgi almak için Lütfen Tıklayınız!

İzmir Meslek Liselerimiz

 

İzmir Mesleki Alanlar;

Tarım
- Bahçe Bitkileri
- Peyzaj
- Süs Bitkileri
- Tarım Alet ve Makinaları
- Tarla Bitkileri

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı

İşletme bilgileri ekleme çalışmalarımız devam etmektedir! 

Adnan Menderes Havalimanı

Türkiye’nin en önemli turistik bölgelerinden ve ithalat ihracat merkezlerinden biri olan İzmir, İstanbul ve Bursa’dan sonra en çok ihracat yapılan üçüncü ildir. Bu sebeple İzmir, yoğun trafik akışının olduğu kentlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ise 2011 yılı itibariyle yolcu trafiği bakımından ülkemiz havalimanları arasında dördüncü sırada yer almaktadır. Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'nin İzmir iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 14 km, Kuşadası’na 83 km mesafededir. Adını 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapan Adnan Menderes'ten almaktadır.

Kuşadası’nda Yeme-İçme

Kuşadası’na geldiğinizde mutlaka Ege mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini tatmak isteyeceksiniz. Kuşadası mutfağı hem Ege otlarının hem de Aydın bölgesine özgü yöresel yemeklerin bir arada bulunduğu lezzetleri barındırmaktadır. Aydın mutfağı, zeytinyağlı yemekleri, zengin balık çeşitleri, incir ve üzümün başrolde olduğu tatlı içecekleriyle oldukça zengin lezzetlere sahiptir. Bölgenin ünlü çorbaları arasında yer alan tarhana ve kulak çorbası denemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Yöreye özgü etli nohut, acılı güveç, patlıcan biber kızartma, zeytinyağlı börülce, sarmaşık ve kedirgen kavurma, keşkek, tandır kebabı, arap saçı, yuvarlama, ayran böreği Kuşadası staj hareketliliği boyunca Aydın’ın farklı bölgelerinde tadabileceğiniz yemekler arasındadır. Ege otlarını denemeden dönmek istemeyenler için ise; turp out ve semizotu salatası patlıcan-biber teretoru, tercihler arasında yer alabilir. Yöreye özgü tatlılar sıralamasında ise; zerde, incir uyutması, irmik helvası, lokma, pelvize tatlısı ilk sıralarda yer alıyor.

Ziyaret Edilecek Yerler

Güvercinada

Kıyıdaki hemen hemen tüm turizm şehirlerinin antik medeniyetlerden kalma tarihi kaleleri vardır. Bu şehirleri ziyaret eden turistlerin dikkatini çeken başlıca yapılar bu kalelerdir. Güvercin Adası Kalesi, Bizans dönemine dayanır ve 19. yüzyıl Osmanlı döneminde denizden gelebilecek muhtemel parasal saldırılara karşı bir hisara dönüştürülür. Kale, 1950'lerin sonlarına doğru bir dalgakıran ile karaya bağlandı ve bugün içinde doğal olarak yetişen ağaçların ve bitkilerin açıklama tabelasını içeren harika bir manzara terası ve küçük bir doğa müzesine dönüştü. Ayrıca kale kulesinde eksik bir parçası olmayan uzun bir balina iskeleti sergilenmektedir.

Limanlar

Kuşadası uluslararası bir yolcu gemisi limanına ve 600 yat kapasiteli yat limanına sahiptir. Kruvaziyer limanından ayrıca 1 Nisan - 20 Ekim tarihleri arasında her gün Yunan adasına Sisam'a, belirli aralıklarla da Patmos ve Ikaria'ya feribot ve katamaran seferleri düzenlenmektedir. Yat limanında mavi tur,ve günlük / saatlik tekne turları da yapılmaktadır.

Zeus Mağarası

Zeus'un bir armağanı olarak kabul edilen bu mağarayı mutlaka ziyaret etmeli ve görmelisiniz. Mit tarihinin izlerini görebilir ve yüzerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

1618'de Osmanlı Büyük Veziri Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Dış deliklerde görülen top delikler kenti korsan saldırılarına karşı korumak için yapılmıştır. Bugün yapının avlusunda Türk Gecesi programları düzenleniyor. İlk kat odaları mağaza olarak kullanılıyor, ikinci kat ise butik otel olarak hizmet veriyor.

Dilek Yarımadası ve Milli Park

Uluslararası kalitede bir sulak alan olan Dilek Yarımadası, Samsun Dağı'nın Ege Denizi'ne uzanması ile şekillenmektedir. Yarımadanın güneyinde bulunan Büyük Menderes Deltası'nın ağzında kumlu, kayalık, eğimli ve yüksek kıyı plajları olan birçok lagün ve bataklık vardır. Tatlı ve tuzlu suyu karıştıran bu lagün sistemi, zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Bu zengin ekosistemde 209 kuş türü var. Aynı zamanda tehlike altındaki Tepeli Pelikan için en önemli tarama alanlarından biridir. Başka bir nesli tükenmekte olan kuş Cüce Karabatak da burada yaşamaktadır. Akdeniz ülkelerinde korunan türler arasında, Akdeniz foku ve deniz kaplumbağaları, Milli Park kıyılarında yaşayabilir ve üreyebilir. Milli Parkın kuzey kısmında nadir görülen bir bitki örtüsü vardır.

Kuşadası Tekne Turu

Kuşadası tekne turu katılımcılarımızı mavi ile yeşili buluşturan eğlence dolu, Kuşadası’nın muhteşem doğa manzarası ile sizlere güzel bir gün sunuyor. Kuşadası merkezde güvercinadası’ndan hareket eden teknelerimiz ulaşım olarakta çok rahat bir konumdadır. Kuşadası Günlük Milli Park Tekne Turları genelikle yemekli tekne turlar olarak düzenlenir, çok güzel menüsü ile sizlere öğlen yemeği servis edilir, sabah kahvaltısını dileyen kendiside getirebilir, teknelerde çay kahve serviside mevcuttur.

Ekstra Kültür Gezileri

Pamukkale Travertenleri

Ülkemizin Denizli şehrinde bulunan Pamukkale Travertenleri, jeolojik olaylar sonucu oluşmuş fay hatlarından gelen termal sıcak su kaynaklarının buradaki kayaçlar üzerine dökülmesiyle ortaya çıkan bir yapıdır. Tamamen doğal yollarla oluşmuş olan Pamukkale travertenleri şifa kaynağı olan 17 adet sıcak su alanı içermektedir. Pamukkale Travertenleri, Ege Bölgemizin Büyük Menderes Havzası’nda bulunan tarihi ve turistik bir alandır. İlk oluşumu İlk Çağ Dönemleri’ne dayanmaktadır ve o zamanki adı Hierapolis’tir. Yaklaşık olarak 2200 metre uzunluğa ve 160 metre yüksekliğe sahip bir alanı kapsayan Pamukkale Travertenleri, kat kat havuzcuklar içerisinde biriken kalsiyum karbonatın, zaman içerisinde sertleşmesiyle meydana gelmiştir. Renginin açık ve parlak olmasından ötürü, 20 km uzaklıktan bile çıplak gözle görülebilmektedir. Hierapolis kentinin kalıntıları da travertenler ile aynı bölgede bulunduğundan, Pamukkale tarihi bir zenginliğe de sahiptir. Bu yönüyle dünyanın çeşitli bölgelerinden turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca Pamukkale Travertenleri’nin bulunduğu alanda “Şaron Mağarası” da bulunmaktadır. Bu mağarayı dünyaca ünlü yapan özelliği ise, mağaranın içinden yayılan ve öldürücü etkisi bulunan gazlardır.

İzmir

Anadolu topraklarının en batısında konumlanan İzmir, tarih boyunca farklı medeniyetlerin yerleştiği, her bir medeniyetin kendi kültürünü ve izlerini kentin hoşgörü atmosferi ile birleştirdiği muhteşem bir coğrafya. Bilinen tarihi geçmişi günümüzden 8,500 yıl önceye uzanan İzmir’de tarih boyunca yaşayan toplumların izlerini kentin dört bir yanında görmek mümkün. İzmir’in tarihi kent merkezi olarak bilinen Konak Meydanı ve çevresi İzmir’in tarihi yapılarının yoğunlaştığı bölge. MÖ 300’lü yıllarda Büyük İskender’in kurduğu Smyrna kentinin kalıntılarının bulunduğu İzmir tarihi kent merkezi, sonraki yıllarda kente yerleşen farklı medeniyetlerin dini ve sivil yapıları ile çok kültürlü bir görünüme kavuştu. Konak Meydanı, Saat Kulesi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Şadırvan Camii,  Salepçioğlu Camii, Agora, Kadifekale, Ayavukla Kilisesi, St. Polikarp Kilisesi, Beth İsrael Sinagogu.

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti, İzmir’in Selçuk ilçesinde olsa da, Kuşadasına 15-20 dakikalık mesafededir. Mitolojik tarihin en önemli yerlerinden biridir. İlk Çağ'ların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan, ihtişamıyla dünyaca ünlü şehirlerinden biri Efes Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evleri, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını ziyaret ettikten sonra, Dünyanın yedi harikası arasından biri olan Artemis Tapınağı kalıntılarını geziyoruz. 

Meryem Ana Evi

Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olan Meryem Ana Evi İzmir - Selçuk’da olmasına rağmen Kuşadası’na en yakın noktalardan biridir.

Şirince Köyü

Tarihi evleri ve meyveli şarapları ile ünlü Şirince, son zamanlarda Maya Takvimi kehaneti ile manşetleri süslemiştir.

Lütfen Full Paket Organizasyonlarımızı İnceleyiniz!

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-101)

Kurs Tarihleri - 2020 / Kuşadası

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-102)

Prag/Çek Cumhuriyeti (KA-101-102)

Kurs Tarihleri - 2020 / Prag

Almanya (KA-101-102)

Milano/İtalya (KA-101-102)

Barselona/İspanya (KA-101)

Portekiz (KA-101-102)

Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur. (John Ruskin)