Milano / İtalya

KSC Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi olarak;

Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan projelerde profesyonel ekibimizle birlikte sizlerle işbirliği yapmaya hazırız. Yurtdışındaki ortaklarımız ile beraber sizlere en iyi hizmeti sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti sarfediyoruz. Projenin başlangıcından nihai raporun hazırlanmasına kadar bütün faaliyetler şirketimiz tarafından yürütülmektedir. Ayrıca kurumunuz tarafından yazılıp kabul gören projelerininde yürütmesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Size vereceğimiz tüm hizmetler web sayfamızda ayrıntısıyla yayınlanmış olup, aşağıda ki linklerden de inceleyebilirsiniz. Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-101)

Kurs Faaliyetleri genellikle 5 Gün + 2 gün yol,  7 Gün + 2 gün yol,  10 Gün + 2 gün yol olarak (Kurs programının içeriğine göre) düzenlenmektedir. Genellikle uçuşlarımız   Pazar günü yapılıp, Pazartesi günü kurslar başlamaktadır. Dönüşler kurs bitimine göre planlanmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Milano havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır.  Konaklamaya sabah kahvaltısı dahil olup, öğlen ve akşam yemekleri anlaşmalı olduğumuz Türk restaurantlarında yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Kurs Programı (5 Gün + 2 gün yol)

1. Gün: Milano'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: Kurs Merkezindej hareketliliğinin gerçekleştirilmesi. (Kurs bitiminden sonra Kültürel Aktiviteler yapılmaktadır.

7. Gün Türkiye'ye Dönüş

Kurs Süresi ( 7 Gün + 2 gün yol / 10 Gün + 2 gün yol) olan Kurslar kurumlarla görüşülüp planlanmaktadır.

Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-102)

Staj Faaliyetleri genellikle 12 Gün + 2 gün yol olarak düzenlenmektedir.Bu nedenle Pazar günü Milanoya gidilip Cumartesi günü Ülkeye dönüş yapılmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. Uçuşlar genellikle THY ile yapılmakta olup, destinasyon durumuna göre Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal'de kullanılmaktadır. Türkiyede ki havaalanına transfer otobüsle yapılmaktadır.

Milano havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır. Ancak katılımcı durumu (Kız/Erkek) ve sayısına göre 3 kişilik odalarda olabilmektedir. Konaklamaya sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri dahil olup otelde ki restorantta yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti Türk rehberler tarafından verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Staj Programı

1. Gün: Milano'ya varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

7-8. Günler: Kültürel Aktiviteler

9-10-11-12-13. Günler: İşletme/Kurumlarda staj hareketliliğinin gerçekleştirilmesi.

14. Gün: Türkiye'ye Dönüş

Otel Bilgileri

 

Restaurant Bilgileri

 

Milano Havaalanı

Milano’da toplamda 3 tane havaalanı bulunuyor. Bergamo Havaalanı, Malpensa Havaalanı ve Linate Havaalanı. İstanbul’dan Milano‘ya Türk Hava Yolları, Pegasus veya Atlas Global aracılığıyla gidebilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Atlas Global Malpensa Havaalanına, Pegasus ise Bergamo Havaalanına uçuyor. Avrupa içinde low cost uçak firmalarıyla Milano’ya ulaşırsanız (Ryanair, Wizzair gibi) muhtemelen Malpensa Havaalanına ulaşacaksınız. Il Caravaggio International Airport olarak da bilinen Bergamo Havaalanı Milano’dan 45 km uzaklıkta, Bergamo’da yer alıyor. Yılda yaklaşık 10 milyon insan bu havaalanını kullanıyor. Bu da Bergamo Havaalanını İtalya’nın en işlek üçüncü havalimanı yapıyor. Bergamo Havaalanıyla birlikte Milano’nun iki büyük havalimanından biri. Milano Malpensa şehir merkezine 49 km uzaklıkta bulunuyor ve yılda ortalama 15 milyon insan tarafından kullanılıyor. Linate Havaalanı, Milano merkezden yaklaşık 10 km uzaklıkta. Yılda yaklaşık 10 milyon kişi tarafından kullanılan bu uluslararası havalimanıdır.

Milano Şehiriçi Ulaşım

Milano şehir merkezine ulaşacağınız ilk yer muhtemelen Milano Central Station (Central FS) olacak. Burası Milano‘nun merkez istasyonu. Trenlerin kalkış noktası olmakla beraber çoğu yere metro ve otobüslerle ulaşım da kolaylıkla sağlanıyor. Gelişmiş bir metro sistemi mevcut. Bunun yanı sıra tramvaylarla ve otobüslerle de istediğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz. Belediyenin toplu ulaşım araçlarını ATM adlı sistem yürütüyor. Günlük alacağınız biletleri tüm ATM ulaşım araçlarında kullanabiliyorsunuz. Metro genellikle gece yarısından sonra son buluyor ancak gece otobüsleri devreye girdiği için ulaşım hiçbir şekilde aksamıyor. Milano’da ulaşımı çok ama çok rahatlatan bir mobil uygulama var. Bu uygulamayla bulunduğunuz yerden veya seçeceğiniz bir konumdan gitmek istediğiniz yeri seçtiğiniz zaman sizin için en uygun ulaşım aracını ve tahmini süreyi hemen aktarıyor. Güncel bir uygulama olduğu için gitmek istediğiniz yere hangi numaralı otobüsle veya hangi metro hattıyla gidebileceğinizi hemen telefonunuzdan öğrenebiliyorsunuz. Uygulamanın adı: ATM Milano official app. iOS veya Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Metro: Milano’da metro hatlarının tamamı ATM sistemine ait. Toplamda 4 tane hat bulunuyor. 1964 yılında ilk olarak kırmızı hat açıldı. Ardından sırasıyla yeşil, sarı ve eflatun renkli hatlar hizmete girdi. Kırmızı hat sayesinde Duomo, merkez istasyon ve diğer turistik noktaların olduğu yerlere ulaşabilirsiniz. Metro kullanımı çok kullanışlı. Durak mesafeleri kısa ve gideceğiniz yere hemen ulaşabiliyorsunuz. Milano’da metro biletlerini hemen duraklarda bulunan makinalardan alabilirsiniz. Makinalarda İngilizce dil seçeneği bulunuyor. Biletinizi elektronik cihazlara okuttuktan sonra cam geçiş açılır. Unutmamanız gereken nokta metrodan çıkarken yine biletinizi okutmanız gerektiği. Check-out yapmazsanız ceza ile karşılaşmanız olası.

Tramvay: Metro ile ulaşımın olmadığı yerlere genellikle tramvayla gidiliyor. Nitekim şehir merkezine de gelen birçok tramvay var. Metro için aldığınız biletleri tramvaylarda da kullanabilirsiniz. Duraklarda tramvayların geliş süresini gösteren elektronik cihazlar var. Tramvaylar oldukça modern ve rahat. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Milano'ya Yakın Şehirler

Milano - Venedik : Tren & Gemi ile seyahat 2 saat 48 dakika sürmektedir. Mesafe 270 km dir.

Milano - Cenova: Trenle seyahat 1 saat 56 dk sürmektedir. Mesafe 148 km dir.

Milano - Como Gölü: Trenle seyahat 1 saat sürmektedir. Mesafe 84 km dir.

Milano - İsviçre Lugano Gölü: Trenle seyahat 1 saat sürmektedir. Mesafe 80 km dir.

Seyahat Süresince Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Yurt dışına çıkmadan önce gidilecek Ülke/Şehir ile ilgili araştırma yapınız.

Düzenli kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza almayı unutmayınız.

Kişisel kıyafetlerinizi gidilecek zamana göre ayarlayınız.

Gidilecek ülkedeki Türk Büyükelçiliğinin irtibat bilgilerini mutlaka öğreniniz.

Hırsızlık veya kaybolmaya karşılık pasaportunuzun fotokopisini valizinize koymayı unutmayınız.

Sigara yurt dışında çok pahalı olduğu için valizinize en fazla 10 adet sigara koyunuz. Daha fazla götürmek isterseniz sigara içmeyen arkadaşlarınızdan yardım isteyiniz.

Gezilecek çok fazla yer olduğundan kendinize mutlaka rahat edebileceğiniz bir yürüyüş ayakkabısı alınız.

Pasaportunuzun süresini ve sayfalarını kontrol ediniz.

Yurt dışı konuşma paketlerini inceleyerek size en uygun olanı alınız.

Yanınıza mutlaka bir sırt çantası alınız. Sırt çantaları uçağın içine alınabildiğinden (Dönerken alacağınız hediyelerden dolayı) fazla yük parası ödemek zorunda kalmazsınız.

Yurtiçi uçuşlar için en az 1 saat önce, yurt dışı uçuşlar için en az 2-3 saat önceden havalimanında olunuz.

Pasaport, Nüfus Cüzdanı, Sigorta Poliçesi, Yurt Dışı İzin belgesi vb. evrakları mutlaka yanınıza alınız.

Hırsızlığa karşı dikkatli olunuz.

Ekip liderinin bilgisi olmadan herhangi bir yere gitmeyiniz.

Kaybolmaya karşılık kaldığınız otelin kartını mutlaka yanınızda taşıyınız.

Free Shop’lardaki kuralları dikkatlice okuyarak alışverişinizi yapınız.

Free Shop’tan alacağınız malzemelerin fiyatlarını mutlaka araştırınız.

Milano'da Yeme-İçme

Pizza: İtalyan mutfağı denince akla gelen ilk yemek tabi ki pizzadır. İtalya’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Milano’da da lezzetli ince hamurlu pizzalar yiyebilirsiniz.

Makarna: Makarnanın anavatanı İtalya’da yeme içme konusunda bir diğer meşhur yemekte makarna. Çeşitli soslarla değişik makarnalar yiyebilirsiniz. Hatta el yapımı makarna satan dükkanlara da uğramanızı tavsiye ederiz.

Lazanya: İnce makarna hamurları içerisine kıyma konulan ve fırında pişirilen lazanya, Milano’da yiyebileceğiniz bir başka ünlü yemek.

Tramisu: Tatlılardan ne meşhur derseniz tramisu tatlısı önerebiliriz. Bizim de aşina olduğumuz bu tatlı küçük keklerin üzerine muhallebi konularak yapılıyor.

Cappuccino: İtalyanlar için kahve çok önemli. Güne hemen ayaküstü kahve içerek başlıyor ve bu keyiflerini gün boyu sürdürüyorlar. Milano’nun ise özellikle cappuccinoları meşhur.

Risotto: İtalyan pilavı olarak da bilinen ve safran katılmış bizim pilava göre biraz daha lapa şeklinde pişirilmiş bir tür pilavdır.

Panetto: Milano’da tatlı olarak başka ne yiyebilirim derseniz üzümlü ve meyve şekerli Chrismıs keki olan panettoyu önerebiliriz.

Costelatta: Milano’nın meşhur yemeklerinden biri de ekmek kırıntılarına sarılarak kızartılmış pirzola etinden oluşan costoletta adı verilen yemektir.

Sambuca: Anasonlu İtalyan likörüne sambuca deniyor. Milona’da meşhur bir içki. İtalyanlar genelde bunun içerisine kahve karıştırarak içiyor.

Campari: Kırmızı renkli alkol oranı yüksek bir İtalyan içkisidir. Çeşitli bitkilerin karışımından yapılır genelde portakal suyu ya da greyfurt karıştırılarak içilir.

Kültür Gezileri

Milano Duomo Katedrali (Duomo di Milano): Avrupanın dördüncü,İtalya‘nın ise ikinci en büyük katedrali ünvanına sahip Duomo, Milano’nun en önemli ve ilk görülmesi gereken yapıtıdır. Milano’nun merkezi Piazza Del Duomo meydanında yer almaktadır ve metro ile Duomo durağında inerek hemen katedralin önüne ulaşım sağlanabilmektedir. Katedralin dış görünüşü oldukça etkili olmakla beraber içi birçok bölümden oluşuyor. Kilise, teras, arkeoloji, müze ve vaftiz bölümlerinden oluşan katedralin her bölümüne giriş ücreti ayrı alınıyor. Katedrale sırtınızı verdiğinizde sağınızda kalan yerde katedral manzaralı İtalyan yemeklerini tadabileceğiniz teras barlar bulunuyor.

Galleria Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezi: 1877 yılında açılan Galleria Vittorio Emanuele II, Duomo Katedralinin hemen yanında yer almaktadır. Uzun ve kapalı bir caddeyi andıran bir alışveriş merkezi olsa da zamanında Duomo’dan La Scala’ya kolay ulaşım için yapılmıştır. Yıllardır dünyanın en eski ve en büyük markaların mağazaları devasa vitrinlerle burada yer alır. Alışveriş merkezinin içerisindeki işlemeler, duvarlarındaki heykeller ve görsellerin yanı sıra cam tavanının harika tasarımı oldukça etkileyici. Dört yolun kesiştiği yerin tam tepesinde büyük bir cam kubbe bulunuyor. Hemen bu kubbenin altında bir mozaik var. Mozaik etrafında dönen birçok insan görmeniz muhtemel. Çünkü bu mozağin üzerinde üç tur atanların hayatında bereketin artacağına inanılmaktadır. Alışveriş merkezinde Gucci, Prada, Louis Vuitton, Michael Kors gibi lüks markaların mağazaları yer alıyor.

Sforzesco Şatosu: Milano’da erken rönesans döneminde hüküm süren Sforza ailesinden Francesco’nun yaptırdığı şatodur. Oldukça büyük olan bu şatonun birçok bölümü var. Günümüzde ziyaretçi akınına uğrayan bu şatoda Antik Çağ Sanatları Müzesi, Müzik Aletleri Müzesi ve Resim Galerisi gibi bölümlerde çeşitli sanat koleksiyonları ve eserler sergilenmektedir. Şatonun arka tarafından çıkış yaptığınızda genellikle gençlerin şehir gürültüsündan uzak bir şekilde eğlendikleri yemyeşil bir park bulunuyor.

Brera: Brera bölgesinin Milano gezilecek yerler arasında yer almasının nedeni, buradaki restoranların sunduğu İtalyan lezzetlerle birlikte samimi ortam. Bölgede birçok sevimli işletme bulunuyor. Kendinizi Milano’da hissetmeniz için herşey özenle tasarlanmış gibi. Bir akşam yemeğinizi Brera bölgesinde yemenizi mutlaka öneriyoruz.

Navigli: Milano’nun kanallarının yer aldığı Navigli bölgesi, atmosferiyle Milano gezilecek yerler listemizde kendisine yer buluyor. Kanalların çevresinde bulunan cafe ve barlarda keyifli vakit geçirmek mümkün. Milano’nun güneybatısında yer alan bu bölgede yer alan kanallardan en büyüğü 50 km uzunluğunda. Bu bölgeyi keşfetmek için bisiklet kiralayabilir, ara sokaklarda yer alan sokak sanatlarını ve grafitileri gözlemleyebilirsiniz.

Santa Maria delle Grazie Bazilikası: UNESCO Dünya Mirası Listesi arasında yer alan bu kilise aslında mimarisiyle değil, içerisinde barındırdığı eserlerle öne çıkıyor. 1497 yılında yapılan kilise tarihi olmakla beraber Leonardo da Vinci’nin son akşam yemeği tablosu eserini de barındırıyor. Sırf bu eseri görmek için binlerce turist bu bazilikaya akın etmektedir.

Corso Buenos Aires: Milano’nun doğusunda yer alan Buenos Aires bölgesi, alışveriş sevenler için tam bir cennet. Bölgede 350’den fazla mağaza ve outlet bulunuyor. Uygun fiyatlara alışveriş yapmak isteyenler mutlaka buraya gitmeli. Ayrıca lüks mağazaların outletleri de burada bulunduğu için indirimli ürünleri bulabilirsiniz.

Ekstra Kültür Gezileri

Como Gölü: Como gölü, Milan’dan yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunuyor. Milan Central FS’den kalkan trenlerle göle ulaşım sağlanabilmektedir. Gölün muhteşem bir doğa güzelliği var. Göl çevresinde birçok lüks villa konumlanmış durumda. Dünyaca ünlü birçok sanatçı da bu villalardan bazılarına sahip. Bunlardan en çok bilineni George Clooney’in villası. Gölde isterseniz sandal kiralayıp balıklarla dolu ve huzurlu gölde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Como’da bulunan Volta Meydanı, şehrin en büyük katedrali, dar sokakları ve göl manzaralı birçok mekanı mutlaka görülmeli. Como’nun etrafında Cernobbio, Argegno, Lenno, Tremezzo, Menaggio, Pianello, Musso gibi köy ve kasabaların yanı sıra gölün karşı tarafında yer alan Belaggio, Varenna ve Lecco’da gezilebilecek bölgelerden. Özellikle Belaggio görmeye değer bir İtalyan kasabası. Como’dan kalkan vapurlarla buraya ulaşabilirsiniz. Como’dan Brunate’ye teleferikle çıkıp alplerin muhteşem manzarasına eşlik edebilirsiniz. Como’da sizi büyülecek birçok doğa güzelliği bulunuyor!

Lugano İsviçre: Venedik camı gibi parlayan göl manzarasıyla çevrilen, sular üzerinde yükselen karlı zirveleriyle masalı andıran dağ görüntüleriyle zamanı durdurmak istediğiniz Lugano, İsviçre'nin İtalyan sınırında, tek İtalyanca konuşulan olan kanton içerisinde yer alıyor. Göl kıyısında, yaklaşık 60.000 nüfusuyla küçük bir şehir olan Lugano, sofistike ve şık bir ruha sahip. Mimarisi, doğal güzelliği ve dünya standardında resort otelleri ile Avrupa'nın huzur sığınaklarından biri olan şehri yürüyerek kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Ne sadece İtalyan ne de sadece İsviçre standartlarına sığdırabileceğimiz bu şehri sadece Lugano olarak dolaşın, tadını çıkarın.

Venedik: Venedik deyince yüzyıllardır Adriyatik denizinde uyuyan bir prenses gibidir. ‘Denizin Gelini’ olarak anılan Venedik şehrinin denizle ilişkisini yerli halka sorduğunuzda bu eşsiz hikâyeyi anlatırlar size: Hz. İsa’nın göğe çıkışının her yıldönümünde şehrin dükü Venedik’te yaşayan soylu aileleriyle birlikte kadırgasına binip Lido tarafından denize açılarak Venedik’in denizle özel bağının sembolü olan altın yüzüğü Adriyatik’in sularına atar ve Venedik Cumhuriyeti’nin denizle evliliğini teyit edermiş. Bu muhteşemliğin diğer bir adı ise İtalyancada ‘La Sensa’. Yani “Gerçek ve sonsuz hâkimiyet adına, biz seninle evlendik ey deniz”. Ulaşım: Milano tren istasyonundan bindikten sonra 2 saat 10 dk. sonunda Santa Lucia‘da iniyorsunuz. Deniz yolculuğu ile Santa Lucia ve San Marco arası 20-25 dk sürüyor.Tamamen sular altında kalmış şehire ulaşabiliyorsunuz.

Cenova: Cenova’nın hikayesi M.Ö. 5 ve 6 yüzyıllarına dayanıyor. Şehrin hikayesinin başlangıcı Yunanlılar ile, sonrası Romalılar ile, devamı da Kartacalılar ile geliyor. Şehir, adını diz anlamına gelen Cenova kelimesinden alıyor. Çünkü çizmeye benzeyen İtalya haritasında Cenova diz bölgesine denk geliyor. Bununla birlikte Cenova aynı zamanda ünlü kaşif Kristof Kolomb’un da doğduğu yer olarak biliniyor. Hatta Cenova limanında Kristof Kolomb’un gemisi de bulunuyor. Bu gemi turistler açısından büyük ilgi görüyor. Tarihsel merkezinin büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirasları listesine katılmış olan Cenova, yerel idare bakımından bir komün ve İtalya’nın Ligurya bölgesinde bulunuyor. Şu anda Ligurya bölgesinin başkenti olan Cenova, geçmişte Ceneviz Cumhuriyeti’nin de başkentliğini yapmış. Cenova kenti 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti oldu. Cenova Akvaryumu dünyanın ikinci en büyük akvaryumu sayılıyor ve içerisinde deniz yaşamına dair çok sayıda keşif yapmak mümkün oluyor. Cenova’ya gittiğinizde kendinize bir pesto soslu makarna ısmarlamayı ihmal etmeyin. Bu güzel şehir pesto sosunun anavatanı ve bu tat gerçekten dünyanın başka hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız lezzette!

Özel Otobüsle Turistlik Gezi
6 Kişilik Grup
Venedik:     900,00€ for bus 
Florence:  900,00€ for bus 
Verona:     650,00€for bus 
Como:       600,00€ for bus  
Lugano:    900,00€ for bus  

Lütfen Full Paket Organizasyonlarımızı İnceleyiniz!

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-101)

Kurs Tarihleri - 2020 / Kuşadası

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-102)

Prag/Çek Cumhuriyeti (KA-101-102)

Kurs Tarihleri - 2020 / Prag

Almanya (KA-101-102)

Milano/İtalya (KA-101-102)

Barselona/İspanya (KA-101)

Portekiz (KA-101-102)

Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur. (John Ruskin)