Kuşadası'nda Personel Hareketliliği

KSC Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi olarak;

Erasmus+ programı kapsamında hazırlanan “Personel Hareketliliği (KA-101)” projelerinde profesyonel ekibimizle birlikte Avrupa Birliği üye/aday ülkelerindeki kurumlarla işbirliği yapmaya hazırız. Uzman eğitici kadromuz ile her türlü konuda kurs verme yeterliliğine sahibiz. Sizleri havaalanından karşılayıp program süresince her türlü kültürel aktivetiye gerçekleştiriyoruz. Sizlere unutamıyacağınız bir program sunuyoruz. Talep ettiğiniz takdirde şirketimize ait PIF’i (Partner Information Form) mail adresinize gönderiyoruz.  Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmek için Tıklayınız!

PIC NO: 916499554

Kurs Konuları

Probleme Dayalı Öğrenme / Sorgulamaya Dayalı Öğrenme
İnsan kaynakları yönetimi
Yaratıcı Düşünmeyi Teşvik Etmek
E-Öğrenme Platformlarını Kullanma
CLIL - İçerik ve Dil Entegre Öğrenme
Öğretmeye Yenilikçi Yaklaşımlar
Eğitimde BİT
Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Çocuklar
Erken Okul Bırakma
Çok Kültürlü Meselelere ve Karışık Yetenek Sınıflarına Yaklaşmak
Ders Dışı Aktiviteler (ECA)
Ters yüz edilmiş sınıf
Oyun Tabanlı Öğrenme ve Oyun
Göçmen Çocukların Okullara Entegrasyonu
Okul Sisteminde Tükenmişlik Önleme
Eğitim İçin G-Suite Kullanma
Yenilikçi Bir Sınıfta Dijitalleşmek
Tabletlerle Dijital Yeterlilikler
Okullar İçin Koçluk Stratejileri
STEM
BT ve Grafik Tasarım
Kapsayıcı eğitim
Kodlama ve Robotik

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projelerinin Yürütülmesi (KA-101)

Kurs Faaliyetleri genellikle 5 Gün + 2 gün yol,  7 Gün + 2 gün yol,  10 Gün + 2 gün yol olarak (Kurs programının içeriğine göre) düzenlenmektedir. Genellikle uçuşlarımız   Pazar günü yapılıp, Pazartesi günü kurslar başlamaktadır. Dönüşler kurs bitimine göre planlanmaktadır. Ancak uçuşlarda yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı yurtdışına çıkışlar 1-2 gün  öncesine veya 1-2 gün sonrasına olabilmektedir. 

Adnan Menderes Havaalanından gidiş/dönüş transferi tarafımızdan yapılmaktadır. Otel odaları çift kişilik (İki tekli yatak) olarak planlanmıştır.  Konaklamaya sabah kahvaltısı dahil olup, öğlen ve akşam yemekleri anlaşmalı olduğumuz restaurantlarda yenilmektedir. Odalarda müstakil banyo/wc mevcuttur. Rehberlik hizmeti verilmektedir. Kültürel aktiviteler rehberlerimizin eşliğinde yapılmaktadır.

Kurs Programı (5 Gün + 2 gün yol)

1. Gün: Kuşadasına Varış, otele yerleşme ve akşam yemeği

2-3-4-5-6. Günler: Kurs Merkezindej hareketliliğinin gerçekleştirilmesi. (Kurs bitiminden sonra Kültürel Aktiviteler yapılmaktadır.

7. Gün Dönüş

Kurs Süresi ( 7 Gün + 2 gün yol / 10 Gün + 2 gün yol) olan Kurslar kurumlarla görüşülüp planlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı

Türkiye’nin en önemli turistik bölgelerinden ve ithalat ihracat merkezlerinden biri olan İzmir, İstanbul ve Bursa’dan sonra en çok ihracat yapılan üçüncü ildir. Bu sebeple İzmir, yoğun trafik akışının olduğu kentlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ise 2011 yılı itibariyle yolcu trafiği bakımından ülkemiz havalimanları arasında dördüncü sırada yer almaktadır. Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'nin İzmir iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 14 km, Kuşadası’na 83 km mesafededir. Adını 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapan Adnan Menderes'ten almaktadır.

Kuşadası’nda Yeme-İçme

Kuşadası’na geldiğinizde mutlaka Ege mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini tatmak isteyeceksiniz. Kuşadası mutfağı hem Ege otlarının hem de Aydın bölgesine özgü yöresel yemeklerin bir arada bulunduğu lezzetleri barındırmaktadır. Aydın mutfağı, zeytinyağlı yemekleri, zengin balık çeşitleri, incir ve üzümün başrolde olduğu tatlı içecekleriyle oldukça zengin lezzetlere sahiptir. Bölgenin ünlü çorbaları arasında yer alan tarhana ve kulak çorbası denemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Yöreye özgü etli nohut, acılı güveç, patlıcan biber kızartma, zeytinyağlı börülce, sarmaşık ve kedirgen kavurma, keşkek, tandır kebabı, arap saçı, yuvarlama, ayran böreği Kuşadası staj hareketliliği boyunca Aydın’ın farklı bölgelerinde tadabileceğiniz yemekler arasındadır. Ege otlarını denemeden dönmek istemeyenler için ise; turp out ve semizotu salatası patlıcan-biber teretoru, tercihler arasında yer alabilir. Yöreye özgü tatlılar sıralamasında ise; zerde, incir uyutması, irmik helvası, lokma, pelvize tatlısı ilk sıralarda yer alıyor.

Ziyaret Edilecek Yerler

Güvercinada

Kıyıdaki hemen hemen tüm turizm şehirlerinin antik medeniyetlerden kalma tarihi kaleleri vardır. Bu şehirleri ziyaret eden turistlerin dikkatini çeken başlıca yapılar bu kalelerdir. Güvercin Adası Kalesi, Bizans dönemine dayanır ve 19. yüzyıl Osmanlı döneminde denizden gelebilecek muhtemel parasal saldırılara karşı bir hisara dönüştürülür. Kale, 1950'lerin sonlarına doğru bir dalgakıran ile karaya bağlandı ve bugün içinde doğal olarak yetişen ağaçların ve bitkilerin açıklama tabelasını içeren harika bir manzara terası ve küçük bir doğa müzesine dönüştü. Ayrıca kale kulesinde eksik bir parçası olmayan uzun bir balina iskeleti sergilenmektedir.

Limanlar

Kuşadası uluslararası bir yolcu gemisi limanına ve 600 yat kapasiteli yat limanına sahiptir. Kruvaziyer limanından ayrıca 1 Nisan - 20 Ekim tarihleri arasında her gün Yunan adasına Sisam'a, belirli aralıklarla da Patmos ve Ikaria'ya feribot ve katamaran seferleri düzenlenmektedir. Yat limanında mavi tur,ve günlük / saatlik tekne turları da yapılmaktadır.

Zeus Mağarası

Zeus'un bir armağanı olarak kabul edilen bu mağarayı mutlaka ziyaret etmeli ve görmelisiniz. Mit tarihinin izlerini görebilir ve yüzerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

1618'de Osmanlı Büyük Veziri Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Dış deliklerde görülen top delikler kenti korsan saldırılarına karşı korumak için yapılmıştır. Bugün yapının avlusunda Türk Gecesi programları düzenleniyor. İlk kat odaları mağaza olarak kullanılıyor, ikinci kat ise butik otel olarak hizmet veriyor.

Dilek Yarımadası ve Milli Park

Uluslararası kalitede bir sulak alan olan Dilek Yarımadası, Samsun Dağı'nın Ege Denizi'ne uzanması ile şekillenmektedir. Yarımadanın güneyinde bulunan Büyük Menderes Deltası'nın ağzında kumlu, kayalık, eğimli ve yüksek kıyı plajları olan birçok lagün ve bataklık vardır. Tatlı ve tuzlu suyu karıştıran bu lagün sistemi, zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Bu zengin ekosistemde 209 kuş türü var. Aynı zamanda tehlike altındaki Tepeli Pelikan için en önemli tarama alanlarından biridir. Başka bir nesli tükenmekte olan kuş Cüce Karabatak da burada yaşamaktadır. Akdeniz ülkelerinde korunan türler arasında, Akdeniz foku ve deniz kaplumbağaları, Milli Park kıyılarında yaşayabilir ve üreyebilir. Milli Parkın kuzey kısmında nadir görülen bir bitki örtüsü vardır.

Kuşadası Tekne Turu

Kuşadası tekne turu katılımcılarımızı mavi ile yeşili buluşturan eğlence dolu, Kuşadası’nın muhteşem doğa manzarası ile sizlere güzel bir gün sunuyor. Kuşadası merkezde güvercinadası’ndan hareket eden teknelerimiz ulaşım olarakta çok rahat bir konumdadır. Kuşadası Günlük Milli Park Tekne Turları genelikle yemekli tekne turlar olarak düzenlenir, çok güzel menüsü ile sizlere öğlen yemeği servis edilir, sabah kahvaltısını dileyen kendiside getirebilir, teknelerde çay kahve serviside mevcuttur.

Ekstra Kültür Gezileri

Pamukkale Travertenleri

Ülkemizin Denizli şehrinde bulunan Pamukkale Travertenleri, jeolojik olaylar sonucu oluşmuş fay hatlarından gelen termal sıcak su kaynaklarının buradaki kayaçlar üzerine dökülmesiyle ortaya çıkan bir yapıdır. Tamamen doğal yollarla oluşmuş olan Pamukkale travertenleri şifa kaynağı olan 17 adet sıcak su alanı içermektedir. Pamukkale Travertenleri, Ege Bölgemizin Büyük Menderes Havzası’nda bulunan tarihi ve turistik bir alandır. İlk oluşumu İlk Çağ Dönemleri’ne dayanmaktadır ve o zamanki adı Hierapolis’tir. Yaklaşık olarak 2200 metre uzunluğa ve 160 metre yüksekliğe sahip bir alanı kapsayan Pamukkale Travertenleri, kat kat havuzcuklar içerisinde biriken kalsiyum karbonatın, zaman içerisinde sertleşmesiyle meydana gelmiştir. Renginin açık ve parlak olmasından ötürü, 20 km uzaklıktan bile çıplak gözle görülebilmektedir. Hierapolis kentinin kalıntıları da travertenler ile aynı bölgede bulunduğundan, Pamukkale tarihi bir zenginliğe de sahiptir. Bu yönüyle dünyanın çeşitli bölgelerinden turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca Pamukkale Travertenleri’nin bulunduğu alanda “Şaron Mağarası” da bulunmaktadır. Bu mağarayı dünyaca ünlü yapan özelliği ise, mağaranın içinden yayılan ve öldürücü etkisi bulunan gazlardır.

İzmir

Anadolu topraklarının en batısında konumlanan İzmir, tarih boyunca farklı medeniyetlerin yerleştiği, her bir medeniyetin kendi kültürünü ve izlerini kentin hoşgörü atmosferi ile birleştirdiği muhteşem bir coğrafya. Bilinen tarihi geçmişi günümüzden 8,500 yıl önceye uzanan İzmir’de tarih boyunca yaşayan toplumların izlerini kentin dört bir yanında görmek mümkün. İzmir’in tarihi kent merkezi olarak bilinen Konak Meydanı ve çevresi İzmir’in tarihi yapılarının yoğunlaştığı bölge. MÖ 300’lü yıllarda Büyük İskender’in kurduğu Smyrna kentinin kalıntılarının bulunduğu İzmir tarihi kent merkezi, sonraki yıllarda kente yerleşen farklı medeniyetlerin dini ve sivil yapıları ile çok kültürlü bir görünüme kavuştu. Konak Meydanı, Saat Kulesi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Şadırvan Camii,  Salepçioğlu Camii, Agora, Kadifekale, Ayavukla Kilisesi, St. Polikarp Kilisesi, Beth İsrael Sinagogu.

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti, İzmir’in Selçuk ilçesinde olsa da, Kuşadasına 15-20 dakikalık mesafededir. Mitolojik tarihin en önemli yerlerinden biridir. İlk Çağ'ların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan, ihtişamıyla dünyaca ünlü şehirlerinden biri Efes Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evleri, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını ziyaret ettikten sonra, Dünyanın yedi harikası arasından biri olan Artemis Tapınağı kalıntılarını geziyoruz. 

Meryem Ana Evi

Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olan Meryem Ana Evi İzmir - Selçuk’da olmasına rağmen Kuşadası’na en yakın noktalardan biridir.

Şirince Köyü

Tarihi evleri ve meyveli şarapları ile ünlü Şirince, son zamanlarda Maya Takvimi kehaneti ile manşetleri süslemiştir.

Lütfen Full Paket Organizasyonlarımızı İnceleyiniz!

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-101)

Kurs Tarihleri - 2020 / Kuşadası

Kuşadası/Aydın/Türkiye (KA-102)

Prag/Çek Cumhuriyeti (KA-101-102)

Kurs Tarihleri - 2020 / Prag

Almanya (KA-101-102)

Milano/İtalya (KA-101-102)

Barselona/İspanya (KA-101)

Portekiz (KA-101-102)

Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur. (John Ruskin)